In Historia firmy

„Małe Miasto” to symulacja specjalnie stworzona na potrzeby projektu w którym uczestnicy uczą się w nim pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze.

Dzieci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną o specyfice danego zawodu, ale uczestniczą również w zajęciach praktycznych.

Razem z nami dzieci uczą się jak wygląda praca grafika komputerowego, projektanta, marketingowca i poznają tajniki zawodu.

Nasze założenia w trzech etapach

  • I – każde dziecko zaprojektuje własne pudełko na cukierki
  • II – każde pudełko zostanie sprawdzone, wydrukowane
  • III – każdy uczestnik otrzyma gotowe pudełko wraz ze słodką zawartością oraz certyfikat „Małomiasteczkowego Grafika”

Etap I

Zakończyliśmy pierwszy etap projektowania. Zabawy było przy tym co niemiara. Staraliśmy się nie ograniczać dziecięcej kreatywności, ale okazało się to niemożliwe 🙂

W trakcie "pracy"

  • Młodzi mieszkańcy, w porozumieniu z opiekunem grupy, będą mogli dowolnie zarządzać swoim wolnym czasem i decydować, w których dodatkowych zabawach chcą uczestniczyć.
  • Zarobione pieniądze będą mogli wydawać w „sklepach kusicielach” na lody, słodycze, przekąski, drobne upominki czy gadżety.
  • Na terenie „Małego Miasta” funkcjonować będzie Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, do którego obowiązkowo każdy uczestnik codziennie odprowadzać będzie podatki, które zostaną przeznaczone na zakup dóbr materialnych przyczyniających się do zmiany publicznej przestrzeni „Małego Miasta”.
  • Ostatniego dnia, na zakończenie warsztatów, uczestnicy wypłacą zaoszczędzone pieniądze wraz z odsetkami. Osoby, które oszczędzały przez pięć dni, mogą zakupić w Sklepie Marzeń wymarzone produkty – zabawki, gry, artykuły szkolne, sprzęt sportowy itp. Maksymalna wartość zarobionych i zaoszczędzonych pieniędzy to 187 „Dzierżoniów”.

Galeria projektów

Etap II

Zakończyliśmy drugi etap, udało nam się sprawdzić wszystkie projekty.

Dodatkowo skonsultować pod kątem widoczności treści i prawidłowego wydruku w kolejnym etapie.
Pliki zostały zamienione na format obsługiwany przez naszą drukarnię więcej info tutaj.
W kolejnym etapie zobaczymy już gotowe pudełka! Nie możemy się doczekać.

Sprawdzamy pliki, wysyłamy zamówienie do drukarni

Drukujemy pudełka

Etap III

Wreszcie finał – każdy „pracownik” mógł ujrzeć i dotknąć swój finalny produkt, który wcześniej widział tylko na ekranie. Nie obyło się oczywiście bez degustowania słodkiej zawartości pudełek. Na końcu „studiów” oficjalnie wręczyliśmy certyfikaty „Małomiasteczkowego grafika komputerowego”.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom „studiów” Małomiasteczkowego grafika komputerowego. Chciałoby się rzec lub nawet zaśpiewać jak Dawid Podsiadło:

Małomiasteczkowa twarz Małomiasteczkowa głowa Małomiasteczkowy styl Małomiasteczkowo kocham Z małego miasta wielkie sny. 

Drukarnia Image wierzy w wielkie sny, bo wiemy, że każdy z nas niegdyś miał w głowie marzenia. Jeszcze 26 lat temu byliśmy drukarnią rozpoczynającą swoją działalność w garażu. Tutaj możecie przeczytać więcej.

Czekamy na „Małomiasteczkowych grafików” może któryś z Was za kilka lat do nas dołączy?

Film opowiadający o projekcie

Około 4 minuty filmu nasz człowiek – Paweł Jeżak opowiada o swoich odczuciach odnośnie tego przedsiębwięcia.

Więcej o projekcie Małe Miasto Dzierżoniów możecie dowiedzieć się tutaj.

To też może Cię zainteresować