In Aktualności

Druk dzisiaj (jak każdy wie) wiąże się z projektowaniem graficznym.
Każdego dnia projektujemy i mamy również kontakt z innymi designerami.
Wielu naszych klientów to osoby, które nigdy niczego nie zaprojektowały.

Do rzeczy – dlaczego powstał ten wpis?

Uważamy, że „Nie sztuką jest wymagać profesjonalizmu od innych, sztuką jest być profesjonalistą, nawet gdy inni są amatorami” – dlatego staramy się podchodzić to każdego  poważnie, ze zrozumieniem i cierpliwością do klienta, który ma prawo nie znać specyfiki druku. Wierzymy, że tym właśnie wyróżniamy się spośród tłumów zautomatyzowanych drukarń.

 

Jak powstają geometryczne kształty podczas projektowania graficznego?

W każdym programie do grafiki wektorowej mamy podobne narzędzia do „zabawy w kształty”. Możemy łączyć, wycinać, wyciągać część wspólną albo różnicę z 2 różnych kształtów. Zanim powstanie piękna geometryczna ikona trzeba się trochę natrudzić aby stworzyć dokładnie taki kształt o którym się marzy.

Union: Łączy dwa kształty w jeden.
Substract: usuwa (odejmuje) jeden kształt z drugiego.
Intersect: Pokazuje tylko część wspólną, w której kształty zachodzą na siebie.
Difference: Obszar, w którym kształty nie stykają się, zostaje zachowany.

The Boolean Game – co to właściwie jest?

Jest to gra ucząca metod projektowania – w tym wypadku logiki „boolean” (definicja poniżej). Twórcą jest studio Method of Action , które tworzy narzędzia, zabawki i gry, które pomagają w nauce projektowania. Właśnie taka jest boolean game. Celem gry jest utworzenie docelowego kształtu (każdy poziom to inny kształt) za pomocą łączenia, odejmowania. części wspólnej lub różnicy. Mamy ograniczoną liczbę kształtów np. kilka kółek kwadrat itp. Ilość operacji typu „boolean” jest nieograniczona. Zatem poczujmy się jak prawdziwi designerzy i do dzieła!

Tak zagrać w Boolean Game?

To proste wystarczy przejść pod adres https://boolean.method.ac/

Można grać na telefonie, tablecie lub komputerze, nie trzeba zakładać konta ani się logować.

Co to znaczy boolean?

Typ logiczny, typ boolowski – uporządkowany zbiór wartości logicznych, składający się z dokładnie dwóch elementów: prawda i fałsz, wraz z towarzyszącymi im zdefiniowanymi operatorami standardowymi. Nazwa pochodzi od angielskiego pioniera logiki, matematyka George’a Boole’a.

 

Najnowsze wpisy