In Aktualności, Historia firmy

Ceny idą w górę, ale my stwierdziliśmy, że nie będziemy się temu przyglądać. Zakasaliśmy rękawy do pracy i wdrożyliśmy plan EKO. Jest to plan, który pomoże nam przeciwdziałać problemom w dostawach najważniejszego surowca w drukarni jakim jest papier.

Własna „elektrownia” – instalacja fotowoltaiczna 50kW

Cena prądu też rośnie a i wszystko wskazuje, że w przyszłości też pójdzie do góry. Dlatego w tej kwestii również poczyniliśmy inwestycje. Postanowiliśmy zbudować instalację fotowoltaiczną  o mocy 50kW. W ciągu dnia, kiedy jest największa produkcja instalacja zapewnia zasilanie naszemu zakładowi. To znacząco wpłynie na koszt utrzymania produkcji w najbliższych latach.

Własny magazyn i transport surowców

Jeszcze w 2019 dzwoniły do nas papiernie – czy weźmiecie coś? Śmiech – Od pewnego czasu ceny idą ciągle do góry. Problem z każdym miesiącem się pogłębia. W ciągu roku ceny skoczyły już trzykrotnie, a papier jest podstawowym surowcem naszej produkcji. Do tej pory zamawialiśmy dokładnie tyle i wtedy, kiedy było to potrzebne. Papier na miesiąc naszej produkcji nie zmieściłby się w murach naszej drukarni. Dlatego zdecydowaliśmy się nieco zmienić strategię logistyki.  Zainwestowaliśmy w auto ciężarowe do przewozu papieru oraz magazyn surowca w niedalekiej odległości od naszej produkcji. To pomoże nam lepiej reagować na zmiany na rynku.

Te wszystkie działania umożliwiają nam niezależność a naszym klientom dostęp do konkurencyjnej oferty drukarni Image.

Najnowsze wpisy